pátek 29. ledna 2016

ZÁZRAK JMÉNEM KOKOSOVÉ MLÉKO


KOKOSOVÉ MLÉKO NA VLASY

Stejně jako kokosový olej i kokosové mléko má pro naše vlasy blahodárné účinky. Použít ho můžeme do masek na vlasy, do bezoplachovacích kondicionérů, šamponu atd.
Kokosové mléko je bohaté na množství vitamínů a mirálů. Například vitamíny A, C, E, B1, B3, B5 a B6 a minerály jako železo, selen, hořčík, vápník a fosfor.

1. Kokosové mléko vyživuje vlasy

Dodává pokožce hlavy chladivý pocit, hydratuje vlasy od kořínků po celé délce, vyživuje vlasy všemi vitamíny a minerály, které obsahuje. Jako masku na vlasy můžeme použít samotné mléko, které vmasírujeme do pokožky hlavy a rozčešeme po celé délce. Necháme působit 20 minut a umyjeme šamponem. Tahle maska „nakopne“ vlasové folikuly a stimuluje růst vlasů. Maska z kokosového mléka je ideální pro suché, poškozené, křehké a oslabené vlasy.

2. Kokosové mléko zabraňuje padání vlasů

Díky organickým sloučeninám, které kokosové mléko obsahuje je velmi prospěšné pro růst vlasů a zároveň proti jejich padání. Jako vlasové sérum můžeme použít 50ml kokosového mléka a 100ml vody, já dávám růžovou vodu, a nastříkáme na pokožku hlavy. Necháme působit několik hodin, můžeme i zabalit vlasy do ručníku, pak opláchneme teplou vodou a necháme uschnout.

3. Kokosové mléko na rozčesání vlasů

Kokosové mléko působí jako přírodní sprej na rozčesávání vlasů. Jediné co je třeba udělat, je vetřít trošku mléka do vlasů. Ideální pro malé holčičky, pokud jim nechcete už od mala stříkat na vlásky chemii.

4. Kokosové mléko jako vlasový kondicionér

Kokosové mléko je fantastická věcička, kterou díky obsahu vitamínů, minerálů a mastných kyselin, můžeme používat i jako kondicionér. Hlavně pokud nám vlasy padají nebo je chceme mít delší a hustější. Ale ať už máte vlasy jakékoliv, kokosovým mlékem si jen a jen polepšíte.

Při mytí vlasů si dejte stejný díl kokosového mléka a šamponu na vlasy, promíchejte prstem a umyjte si vlasy jako obvykle. Nechte chvilku působit a opláchněte. Můžete ho použít i jako bezoplachovací kondicionér, kdy si ho malé množství vetřete do vlasů. 

Tak co myslíte, za pokus to stojí ne? A to jsem psala jen o výhodách pro vlasy.

Už teď se můžete těšit na recept na kokosovo-rozmarýnovou masku na vlasy :)

A recept na Masku na obličej s růžovým jílem.


mějte se ;)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat