čtvrtek 4. února 2016

KOKOBAMBU ÚŽASNÁ VYŽIVUJÍCÍ MASKA NA VLASY


Nedávno jsem vám slíbila, že zkusím masku z prvních 2 Zázraků, tedy kokosového mléka a bambuckého másla. Vzhledem k tomu, že mají obě dvě suroviny úžasné účinky na vlasy a jsou přímo napumpované vitamíny, minerály a samými lahůdkami pro vlasy i pleť, tak proč je nespojit dohromady do výživné masky. Výroba je zase hodně jednoduchá, aby tu super hřívu, která po ní určitě naroste, mohli mít i ti z vás, kdo s kosmetickou alchymií teprve začínáte.
Šlo mi hlavně o to, jestli se mléko s máslem dobře spojí a nebude dělat nějakou neplechu. Ale musím říct, že to šlo doopravdy lehce. A vzhledem k tomu, že jsem si ji udělala jen na jedno použití a vždy si udělám čerstvou, tak ani neřeším, jestli se bude oddělovat nebo nebude. Každopádně během šlehání a chladnutí v lednici a dalším šleháním se nic neoddělilo. 

Jen jeden poznatek pro mě a vám to určitě taky pomůže, že nemusíte šlehat do tužší konzistence, protože pak jde hůře aplikovat. Takže příště už to taky nebudu přehánět, ale to je holt ten zvyk ze šlehaných másel :).

Ale už k receptu.

Co budete potřebovat:
  • 25g bambuckého másla (koupíte např. zde), používám vždy a na všechno nerafinované.
  • 13g kokosového mléka (koupíte např. ve zdravé výživě nebo v hypermarketech)
  • 2g panthenolu (koupíte např. zde)


Konzervovat ji nepotřebujeme, protože ji hned použijeme :)

A jak na to:

Jak jsem psala už výše, nejsou na to potřeba žádné extra dovednosti
(Zvládla to i naše devítiletá dcera :)) 

Takže, do mističky jsem si dala bambucké máslo i s kokosovým mlékem a mírně zahřála ve vodní fázi, jen než máslo změklo. Nesmí se rozpustit úplně... jen změknout!!! Pak jsem sundala z vodní lázně, vzala mixér a vpodstatě ušlehala do pěny. Nemusíte úplně do pěny, maska se pak líp nanáší, když je tekutější. Ale jak kdo chce. Pak jsem přidala panthenol, ještě promixovala a už ji mám na hlavě. Namazala jsem se pod očima, když už tak už :).

Zkuste ji, do léta času dost a ta hříva nastopro narůst stihne ;)

mějte se ;)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat