sobota 13. února 2016

POJĎME SI VYROBIT... MINERÁLNÍ MAKEUP - JUPÍÍÍ


Až tenhle doma vyrobený minerální makeup vyzkoušíte, už nebudete chtít jiný, věřte mi... Je to něco... jak to jen říct... něco tak jemňoučkýho a lehounkýho, že se všechny kupované pudry můžou jít směle zahrabat a hodně hluboko... Perfektní je na něm i to, že si vyrobíte odstín přesně takový jaký potřebujete. Používám ho denně a neměnila bych :)

Začnu takovou malou vsuvkou... Věci se totiž mají tak... 

Minerální makeup se skláda ze 2 částí (fází). První fáze je tzv. základ minerálního makeupu a druhá fáze vlastně dodává minerálnímu makeupu ten správný odstín. 

Základu si můžete vyrobit kolik chcete, abyste měli třeba i do zásoby nebo pro kamarádky nebo maminky. Stačí uvedené množství u fáze 1 níže vynásobit třeba 10 a hned budete mít ne cca 13g ale 130g. 

Z těch 130g si pak odeberete 13g pro sebe a smícháte se svou fází 2 (tu už násobit nebudete). No a protože kamarádka má mnohem světlejší pleť, tak jí vyrobíte světlejší 2. fázi, kterou jí přimícháte do základu, nebo dáte menší množství té své.

Níže je tedy recept na cca 13g základu a 7g druhé fáze.

Co budete potřebovat:

1.fáze
8.5g bílého jílu (koupíte např zde)(místo bílého jílu můžete použít také rýžový pudr)
1g oxidu titaničitého (koupíte např zde)
1g magnesium stearát (koupíte např zde)
2g oxidu zinečnatého (koupíte např zde)
1g jojobového oleje (koupíte např zde)
2kapky vitamínu E (koupíte např zde)

2.fáze (ta dodá vašemu makeupu ten správný odstín)
3g bílého jílu nebo rýžového pudru
0.3g oxid titaničitý
0.1g oxid zinečnatý
1.3g rýžového pudru
1.1g žlutého oxidu
0.9g červeného oxidu
0.1g hnědého oxidu

kelímek na minerální makeup (koupíte např. zde)

A jak na to:

Navážila jsem si všechny "prášky", olej a vitamín E z 1.fáze a přesypala je do elektrického mlýnku na kafe. Pořádně je promixovala a bylo hotovo. Měla jsem základ na minerální makeup. K němu jsem přisypala prášky z druhé fáze a promixovala dohromady. No a mohla jsem se jít hned krášlit. Ano, až tak jednoduché to je.


Je lepší, když si děláte minerální makeup poprvé, si ho udělat v tomto množství a v těchto fázích.  
Je také lepší napoprvé si udělat fáze zvlášť. S odstínem druhé fáze si pak můžete pohrát, aby vám seděl úplně maximálně :) a můžete si tak rovnou množství poznamenat, abyste příště nemusela tipovat, jak asi to bylo. Druhou fázi také můžete přidávat po troškách, třeba jí bude stačit menší množství :)
Při tomto dávkování druhé fáze, jak je uvedeno výše, budete mít odstín jako je na fotce, možná o trošičku světejší, záleží hodně na monitoru, jak si to přechroupe :)

Takže, myslím, že nic složitého na tom není a za ten pokus to tedy rozhodně stojí. Výsledek je naprosto úžasný :)

A příště si dámě třeba korektor... co vy na to?

mějte se ;)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat