úterý 2. února 2016

VANILKOVÉ PRALINKY DO KOUPELE - DRUHÝ POKUS ŠUMIVEK :)


Bože, jak je tu tak čmuchám, tak bych si je nejraději dala zítra ráno ke kávičce k snídani. Ano nepohoršujte se, jsem kafařka a velká J. A tahle vůně je prostě exkluzivní J
Takže, jak jsem slíbila u prvního pokusu šumivek, že ty další budou plné dobrot, tak jsem na těchto druhých spíš zkoušela, co udělá to množství toho bambuckého… A přinejmenším to naprosto božsky voní… 

Na výrobě není nic složitého, jak je u mě už zvykem, prostě se to všechno smíchá dohromady, prohněte ručkama jako těsto a to je vše.

Co budete potřebovat:
  • 250g jedlé sody (koupíte např. zde)
  • 125g kyseliny citronové (koupíte např. zde)
  • 125g SCI (kooupíte např. zde)
  • 90g bambuckého másla (koupíte např. zde)
  • a vanilkový parfémový olej, množství podle toho, jak moc chcete, aby to vonělo :) (koupíte např. zde)

A jak na to:

Sodu, kyselinu citronovou a SCI jsem si nasypala do misky a rukama promíchala, abych tam neměla žádné větší kousky, které by mi dělaly neplechu. Do vodní lázně, jsem si dala rozpustit bambucké máslo a když je úplně rozpuštěné, po troškách jsem ho lila do připravené směsi. Vždycky jsem trošku nalila a zamíchala, znovu trošku nalila a zase zamíchala. A takhle jsem to dělala, dokud jsem neměla všechno máslo v misce se směsí J. Když máslo mírně (!!!) zchladlo, tak jsem všechno promíchala ještě rukama. Konzistence, jaká má být:No a tuhle směs jsem část namačkala do formy na mufínky. A co se nevešlo, tak z toho jsem udělala „kuličky“.

A schovala jsem si je do krabičky, aby mi je nikdo nebral :)Teď čekám, až ztuhnou a večer si hned jednu hodím do koupele. Dám si sklenku dobrého červeného a budu relaxovat a přemýšlet, co vyrobím příště J.

Kdo si dá se mnou :)?

mějte se ;)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat