pondělí 1. února 2016

ZÁZRAK JMÉNEM BAMBUCKÉ MÁSLO :)

Nerafinované bambucké máslo 

Tak jako máme superpotraviny, které jíme, tak bambucké máslo je taková superpotravina pro pokožku. Je jedním ze zázraků přírody a to velmi speciální. Po generace se používá v Africe nejen jako péče o pleť u dospělých, ale i u novorozenců.

„Shea strom“ je považován za skutečný skvost, protože dokáže dát hromadu dobrůtek vašim vlasům, pleti a vůbec pokožce celého těla.

Bambucké máslo pochází z ořechů afrického stromu „Shea tree“, který roste hlavně v savanách západní Afriky. Tyto stromy kvetou poprvé až po 20 letech a „dožívají“ se až 200let. Ořechy sklízejí tradičně africké ženy, které je drtí a získávají z nich bambucké máslo. To je velmi žádané po celém světě. V horkém africkém podnebí máslo chrání pokožku před sluncem a dehydratací. Afričtí obyvatelé bambuckým máslem léčí pokožku, ekzémy (všeho druhu!!!), ale i drobné řezné rány a popáleniny.

Bambucké máslo je díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin, fytosterolů, vitamínů E a D, provitamínu A a allantoinu fantastickým léčitelem pro všechny problémy, které Vás ve spojení s pokožkou mohou napadnout.

Například a na první místě záměrně uvádím vrásky, protože ty trápí asi většinu holek po 30 J. Bambucké máslo má antioxidační, protizánětlivé, přímo superhydratační schopnosti. Povzbuzuje cirkulaci v pokožce, posiluje ji, chrání ji před UV, podporuje tvorbu kolagenu a kůže je silnější, pružnější a mladší ;).

Vzhledem k tomu, že je bambucké máslo takto vyživující a hydratační, je také ideální pro citlivou pokožku novorozenců a malých dětí. Je skvělé na ekzémy nebo opruzeniny.

A co vlasy?

Bambucké máslo, ale není dobré jen na pleť a pokožku, ale je také úžasné jako péče o vlasy. Pokožce hlavy dodá vitamíny a všechny ty prospěšné látky, které obsahuje, hydratuje ji a dodá vitalitu. Vlasy pak nejsou slabé, nepadají a jsou zdravé, silné a dobře rostou.

Bambucké máslo rafinované vs nerafinované?

Bambucké máslo se prodává v několika variantách. Nejdůležitější však je, zda je rafinované nebo nerafinované.

Rafinované bambucké máslo bylo z ořechů extrahováno chemickým procesem, je vyběleno, nemá žádnou vůni a je bez většiny svých úžasných schopností.

Nerafinované bambucké máslo neboli surové, je oproti tomu extrahováno ručně nebo mechanicky. Toto máslo má jemně béžovou barvu a ořechovou vůni. Tato vůně může být někdy odstraněna mírným parním ošetřením, po kterém jsou ale v másle zachovány všechny neobyčejné vlastnosti. (Klasická vůně nerafinovaného bambuckého másla může být někdy silná a nemusí vám zrovna sednout.)


Bambucké máslo vysoké kvality koupíte např. zde :)

A recepty s bambuckým máslem?

A když nad tím teď tak přemýšlím, vůbec by nebylo špatný dát dohromady bambucké máslo s kokosovým mlékem a udělat si takovou bombu masku na vlasy a do léta je mít až po pás :))). Tak jo, dám to dohromady a detaily napíšu příště, brzo ;)

mějte se ;)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat