čtvrtek 26. května 2016

PŘIROZENÉ RYTMY PLETIPokožka je největším orgánem našeho těla a jako taková má svůj vlastní rytmus. Určitě je fajn si říct: "Tak teď si půjdu udělat masku, protože odpoledne jdu do práce", ale ono to takhle úplně nefunguje. Jestli totiž chcete mít pleť skutečně nádhernou, hladkou a zdravou jako dívenka, nejlepším řešením je, se přirozeným rytmům pokožky poddat.


Tenhle rytmus je dvojí, denní, kdy v průběhu dne pracuje kůže pokaždé jinak, a měsíční podle mestruačního cyklu, kdy v určitém období se také chová pokaždé jinak.

DENNÍ CYKLY:

Zdravá a normální pokožka se může měnit každou hodinou.

Ráno a dopoledne

Ráno je pokožka i pleť mnohem náchylnější k alergickým reakcím než odpoledne. Je to proto, že kolem půlnoci se nejvíce vytváří nové buňky. Individuálně to může být od 21 do 3 hodiny ranní, proto by vaše pleť měla být v tuto dobu maximálně v klidu.

Kolem 2 hodiny ranní produkuje vaše pokožka zhruba pouze polovinu kožního mazu za celých 24 hodin, je tedy v tuto dobu nejsušší.  Je dobré večer nanést kvalitní hydratační krém, aby se během noci pleť nevysušila. 

V 8 hodin ráno tedy není vhodný čas na hutné pleťové masky a séra a vyživování celkově, protože je pleť nepřijímá tak, jak bychom si přáli.

V poledne je produkce nových buněk nejnižší, proto se vám může zdát, že např. ekzém je horší. Naopak produkce kožního mazu je v tuto dobu nejvyšší a váš obličej může vypadat mastně, obzvláště na T-zóně.

Odpoledne a večer

Pokožka je odpoledne a večer klidnější. Každopádně ale počítejte s tím, že během noci ztratí spoustu vody, proto před spaním určitě nezapomeňte na hydratační krém nebo sérum.

Kolem 16 hodiny je nejlepší doba na pleťové masky a výživná séra, protože je pleť umí nejlépe absorbovat.

Mezi 16 a 21 hodinou má pokožka nejvyšší teplotu a můžete se tak víc potit. Póry jsou otevřenější a je to perfektní čas zajít do sauny nebo si dát horkou koupel, oboje bude mít na pokožku detoxikační účinky.

Od 21 do půlnoci je pleť citlivější např. na histamin, proto jestli trpíte třeba dermatitidou, může vás kůže více svědit. Pokožka je také v tuto dobu kyselejší a mastnější, proto byste neměli kyselost ještě zvyšovat drsnými kyselými peelingy třeba s citrusovými esenciálními oleji apod.

MĚSÍČNÍ CYKLY:

Na naši pleť má samozřejmě také vliv menstruační cyklus.

22.-4. den cyklu
Toto je díky hormonům nejhorší období pro pokožku. Pleť je mastnější se sklonem k akné a můžete mít dokonce tmavé kruhy pod očima (Jestli nemíváte, můžete mít a jestli máte normálně, mohou být tmavší) V tomto období je také pleť o dost náchylnější k alergiím. Pokud chcete v tuto dobu své pleti pomoci, je potřeba se zapotit. V posilovně, sauně nebo i horká koupel pomáhá otevřít póry a vyčistit tak pleť. Nezapomeňte si potom ještě očistit pleť tonikem, abyste pot, kožní maz a nečistoty odstranili.

5.-10. den cyklu
Tyto dny cyklu budete mít pleť a pokožku celkově sušší a při bližším zkoumání můžete objevit i mírné šupinky. Měli byste pít velké množství vody a zvýšit příjem zdravých dobrot, abyste své pleti pomohli co nejvíce i zevnitř.

11.-21. den cyklu
Mezi 11 .a 21.dnem bude vaše pokožka nejzdravější a krásně zářící. Pokud ale trpíte na premenstruační syndrom, může vaše pokožka už v toto období produkovat více kožního mazu. To může vést k akné a zanícení. Pleti pomůžete například jógou, kdy zmírníte stres a pleť se zlepší.

Za mne osobně, mám vyzkoušeno, praktikuju a myslím, že by mi nikdo netipoval tolik, kolik mi je :)

mějte se ;)
Janiva 

Žádné komentáře:

Okomentovat