neděle 26. června 2016

CO SE STANE KDYŽ... ? POUŽIJETE TU MISKU JEN JEDNU... den 1.


Jsem strašně zvědavá. Kolikrát přemýšlím, proč se věci dělají tak, jak se dělají, když jiným způsobem by to bylo mnohem jednodušší. 

Takže dneska, mezi balením kufrů, mě napadlo, proč se ty 2 fáze dávají do 2 misek a nedají se zahřívat do misky jedné. No napadlo by vás to? 

A protože se mi to nechtělo googlit, tak jsem to prostě vyzkoušela :)... Holt přinejhorším bude platit, že chybama se člověk učí.

Takže jsem si navážila 10g kokosového oleje, do něj nasypala 3g Olivemu a celé to zalila 40g levandulové vody (vše v jednom plecháčku). Zahřála jsem ve vodní lázni na 70°, pak jsem přendala do studené lázně s ledem a ručně jsem míchala... a světe div se, výsledek je nahoře na fotce. 

Vzniklo mi lehoučké nemastné mléko (což je jasný, vzhledem k poměru olejů a vody), které momentálně nejeví žádné známky oddělujících se fází. Nevím, co to udělá přes noc nebo třeba za týden, ale každopádně vás budu informovat, jak to vypadá.

Poznámka: Cosgard (20kapek) jsem nezapomněla dát, protože nechci, aby se mi to zkazilo dřív, než svůj pokus dokonám :)

Taky vás takové věci někdy napadají? Písněte mi to do komentářů :)

krásnou neděli všem ;)
Janiva

3 komentáře:

 1. Nedávno jsem zrovna narazila na infomaci, že emulátor olivem je vhodný na emulze "z jednoho hrnce", takže si myslím, že se nestane nic a emulze zůstane stabilní :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to bylo super :) každopádně jsem i tak zvědavá :)

   Smazat
 2. i když už je to dýl, někde jsem četla, že hlavní důvod je ten, že než se rozpustí kokosovej olej/máslo, odpařilo by se víc vody a pak by výpočty neseděly... ale zas takovej zásadní problém to není...

  OdpovědětSmazat