pondělí 4. července 2016

ČISTÍCÍ PLEŤOVÉ MLÉKO PRO PUBERŤÁKY S EXTRAKTEM Z KŮRY BÍLÉ VRBY - pro pleť mastnou a smíšenou s akné


Jestli máte doma puberťáka nebo puberťačku a chcete mu/jí pomoct od všech možných "ďubíků", co má na obličeji, udělejete mu tohle pleťové mléko. Složením je vyloženě právě pro tuhle puberťáckou pleť, která se víc mastí a zanáší a lezou pak na povrch puntíky všeho druhu. Obzvlášť v tomhle období je důležitá čistá pleť.

Takže copak se v něm skrývá zázračného?

Extrakt z kůry bílé vrby je na akné absolutní top. Dává se snad do všech přípravků zrovna pro tuhle pleť. Má stahující a protizánětlivé účinky. Je fantastický pro mastnou pleť s akné a „černými tečkami“, na začervenalou pleť nebo pro ty koho trápí záněty na pokožce. Hlavní složkou tohoto extraktu je kyselina salicylová, která má antimykotické, exfoliační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti a která navíc zmírňuje svědění. Extrakt z kůry bílé vrby je vynikající do každého přípravku, kterým potřebujete „oloupat pokožku“.
Heřmánkový extrakt je silně protizánětlivý, uklidňující a změkčuje pokožku. 
Ricinový olej  je velmi hutný, těžký, ale právě díky tomu vytváří na pokožce ochranu, léčí suchou a popraskanou kůži. Hlavně ale zabraňuje ztráty vody z pleti a ta je pak samozřejmě pružnější a přizpůsobivější a vypadá mladě.
Gerániová květová voda je ideální pro mastnou a smíšenou pleť. Má protizánětlivé účinky, díky kterým zklidňuje podrážděnou pleť. Vyrovnává tvorbu kožního mazu. Účinně stahuje rozšířené póry, které se pak tolik nezanáší mazem. Dokáže obnovit zdravý lesk a hebkost pokožky. Pomáhá rychlejšímu uzdravení pleti. 
Aloe vera... tak kdo by neznal aloe vera a nevěděl, co všechno umí. Ale i tak si to projistotu zopakujeme :). Aloe vera gel je chladivý, hodně pomáhá na popáleniny, hojí rány, má uklidňující účinky nejen na ekzém nebo lupénku. Má také fantastické protizánětlivé schopnosti a proto je super na mastnou pleť a akné. Její antimikrobiální účinky např. ničí bakterie, které způsobují akné. A jako bonus bojuje proti stárnutí pleti. Udržuje ji hydratovanou a tím vyhlazuje jemné linky a vrásky :)
Tak jdeme na to...

Co budete potřebovat? 

5g hroznový olej (koupíte zde)
5g ricinový olej (koupíte zde)
10g Emulfeel DK (koupíte zde)
15 kapek eo bergamot nebo geránie

50g gerániová voda (koupíte zde)
20g aloe vera gel (koupíte zde)
157g voda (nebo vilínová voda) (koupíte zde)
1g extrakt z kůry bílé vrby (koupíte zde)
1g heřmánkový extrakt (koupíte zde)
2g cosgard (koupíte zde)

A jak na to? 

Zase je to jednoduché, nic se nemusí zahřívat ani měřit.  Do jedné mističky nebo odměrky jsem si dala Emulfeel DK, hroznový, ricinový olej a bergamot eo. Zamíchala jsem, aby se vše rozpustilo. Míchejte pomalu, ale důkladně, aby vám to nenapěnilo, pěna pak klesá pomalu :) (takže mixér je pro toto mléko zapomenut v šupleti). Vznikne jednolitá bílá hustá tekutina, která bude vypadat jako kondenzované mléko. Dejte stranou a nechte pracovat. Do druhé mističky jsem si dala trošku vody (tak 10g) a v ní jsem rozpustila oba extrakty, přidala jsem gerániovou vodu, zbytek vody (nebo vilínky), ale vera gel a zamíchala. Oba extrakty se dobře rozpouštějí, nemusíte mít strach. Nakonec jsem za mírného míchání přelila druhou mističku s vodou, aloe a extrakty do první mističky s oleji a Emulfeel DK. Na úplný konec jsem nakapala cosgard, protřepala a hotovo :)

Vyzkoušeli jste tenhle recept? Podělte se v komentářích, jak vám to šlo :). 
Nebo co používáte pro vaše puberťáky vy?

mějte se ;)
Janiva

1 komentář:

  1. Nemám moc dotaz k samotnému receptu ale spíš k tomu emulgátoru Emulfeel DK. Nikde jsem nenašla, jaké struktury vytváří, kolik ℅ použít olejů atd, jak s ním pracovat za tepla atd. Info o dávkování a že jde použít za studena co jsem našla na webu domácí kosmetika.eu mi moc nepomohlo. Můžete mi poradit? Děkuju

    OdpovědětSmazat