pondělí 19. února 2018

KRÉMOVÁ BÁZE PRO MASTNOU PLEŤ


Co byste řekli tomu, kdybychom si v příštích 2 týdnech v pár příspěvcích s receptama na výrobu kosmetiky vyrobili přípravky, které vám pomůžou s mastnou pletí a akné?

...(Suchá, normální a zralá pleť nepláče :), přijde na řadu hned pak ;)...

Jako první si dnes uděláme základní bázi, která je jako dělaná právě pro mastnou pleť, protože neobsahuje žádné oleje, které by ucpávaly póry (a taky proto, že mastná je už tak mastná dost a další mastný prostě nepotřebuje)...
Z této báze si pak v dalších receptech vyrobíme pleťový peeling, pleťovou masku, noční krém, suprové nedráždivé odličovací mléko a denní krém. Prostě si uděláme z jedné báze celou takovou přírodní řadu pro tenhle typ pleti (postupně i pro ostatní druhy), aby vám nic nechybělo :)
Teď se ale už pustíme do receptu a výroby báze.

(Počítejte s tím, že budete z báze dělat 5 přípravků, tak si jí udělejte dost, aby vám pak nechyběla. Měli byste ji mít minimálně 200g.)
Co budete potřebovat?
58% Vilínová voda (můžete použít i Tea tree vodu)
1%  konzervant (můžete použít buď cosgard, rokonsal)

...( Jestli tápete, jak převést procenta na g, přečtěte si tenhle článek s návodem)...

... (A ještě... používejte na všechno gramy, na tuhé i tekuté suroviny, jsou přesnější a zvyšujete tím pravděpodobnost, že se vám báze povede)...

A jak na to?

Jako vždycky to bude jednoduché.

Vzhledem k tomu, že použijeme jako emulgátor Olivem 1000, můžeme první 3 suroviny jednoduše navážit do jedné mističky a v ní ve vodní lázni zahřívat tak dlouho, dokud se Olivem 1000 nerozpustí.

Pak sundáme z vodní lázně, přidáme niacinamid, a budeme mixovat do krémové konzistence (cca 3-5 minut). Jestli chcete tento proces urychlit, dejte asi po minutě mističku s vzniklým krémem do studené vodní lázně a míchejte v ní. Báze tak rychleji vychladne a "ztuhne".

Nakonec už jen přimíchejte glycerin, vilínový extrakt a konzervant a máte bázi hotovou.


No a příště už z ní budeme dělat spoustu zajímavých a učinných výrobků, které jsou přesně dělané pro mastnou pleť... a začneme peelingem :)

Takže počkejte než budete chtít nakupovat, protože všechno co budete potřebovat se dozvíte až po posledním receptu :)

No a nakonec si pak ještě shrneme na kolik vás všechny tyhle věcičky vyjdou, ať máte přehled :)


Mějte se :)
Janiva

Žádné komentáře:

Okomentovat